3 – 4 жовтня 2024 р. у м. Ужгород відбулась Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «РОЛЬ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я В ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДО 2030 РОКУ».
Співорганізаторами конференції були: ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я»; ДВНЗ «Ужгородський національний університет» МОН України; Міністерство охорони здоров’я України; Центр громадського здоров’я МОЗ України; Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
Метою конференції було професійне обговорення шляхів розвитку системи громадського здоров’я в Україні, ролі та місця системи громадського здоров’я в імплементації «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», а також поточних викликів для сфери громадського здоров’я та шляхів їх подолання в контексті війни в Україні та майбутнього післявоєнної відбудови управлінцями, практиками системи громадського здоров’я, науковцями, представниками закладів вищої освіти, національними та міжнародними партнерами у галузі громадського здоров’я.
Від ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМНУ» та ГО «Українська Асоціація громадського здоров’я» взяли участь у конференції ТУРОС О.І. – заступник директора з наукової роботи та РУДНИЦЬКА О.П. – завідувач науково-координаційного відділу.
На конференції презентували та обговорили:
- Роль системи громадського здоров’я в реалізації Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р.
- Стан реалізації та визначення пріоритетних заходів щодо міжсекторальної співпраці у сфері громадського здоров’я в тому числі для впровадження підходу «Єдине здоров’я» в Україні.
- Пріоритети та необхідні заходи для забезпечення розвитку політик громадського здоров’я відповідно до євро інтеграційного курсу України.
- Розвиток національної системи громадського здоров’я та заходи для покращення стану здоров’я населення на рівні територіальних громад.
- Пріоритети, досягнення та виклики у використанні даних та цифрових інструментів для аналізу медико-демографічної ситуації під час війни в Україні та прийняття обґрунтованих рішень.
- Вплив війни на здоров’я населення та систему охорони здоров’я України, визначені заходи для мінімізації негативного впливу та підтримки системи громадського здоров’я.
- Поточний стан та подальші стратегії та практичні кроки для розвитку кадрових ресурсів громадського здоров’я.
Посилання на презентації:
https://drive.google.com/drive/folders/1cq0kGSxibjbZDBJ_0rnJsf193PJv1MD7?usp=drive_link
Джерело інформації: ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»