Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну
Швейцарський національний науковий фонд (SNSF)
Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну та підтримуватиме дослідників, які постраждали від війни.
Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) рішуче засуджує вторгнення, яке мало руйнівний вплив на людей та інфраструктуру України.
Агресія проти України також є наступом на свободу, демократію та самовизначення, на яких ґрунтується наукова незалежність та можливості наукової співпраці.
SNSF особливо турбується про дослідників в Україні і шукає всі можливі способи допомогти їм.
Україна є демократичним і високоповажним членом європейського дослідницького співтовариства, і між дослідниками Швейцарії та України було багато плідної співпраці.
«Ситуація зараз просто нестерпна, і ми зробимо все можливе, щоб допомогти нашим колегам в Україні», – сказав Маттіас Еггер, президент Національної дослідницької ради.
Наразі SNSF вивчає шляхи підтримки українських дослідників у країні та за кордоном, включаючи конкретні заходи для підтримки громадян України, які фінансуються SNSF.
У своїй останній заяві Національний фонд досліджень України (НРФУ) пише: «Наразі, після нападу Росії на нашу країну, українські дослідники не можуть займатися наукою. Хтось воює на фронті, захищаючи кожен шматочок своєї батьківщини від натиску Путіна, хтось ховається від російських ракетних бомбардувань у бомбосховищах, хтось змушений покинути свої домівки і стати біженцями, хтось опинився на тимчасово окупованих територіях. Триває свідоме руйнування цивільної інфраструктури, в тому числі науково-дослідних об’єктів».
Підтримка також через Scholars at Risk (SAR) Як давній пропагандист академічної свободи, мирного співробітництва та толерантності через кордони, SNSF також підтримує Scholars at Risk (SAR), глобальну організацію, яка прагне допомагати та фінансувати науковців і дослідників, які перебувають у небезпеці у своїй власній країні.
Scholars at Risk має міжнародну мережу з майже 500 університетів, які пропагують принципи академічної свободи. Дослідники можуть подати заявку на тимчасове розміщення в країнах, де вони та їхні родини в безпеці. Перебування дозволяє їм продовжити власну академічну роботу або залучитися до досліджень у приймаючій установі. SNSF та швейцарські університети підтримують діяльність SAR у Швейцарії.
Якщо швейцарська установа готова надати притулок досліднику, вона може подати заявку на фінансову підтримку від SNSF. Зайве говорити, що дослідники в Україні, зокрема, зараз вважаються кандидатами на підтримку через Scholars at Risk. SNSF закликає до узгоджених міжнародних зусиль для забезпечення безпеки українських дослідників. Наукова система знаходиться під загрозою, коли вчені виявляють ризик для свого власного здоров’я та благополуччя своїх сімей.
https://www.snf.ch/en/K3nRntj2wgma8Zjo/news/snsf-supports-ukrainian-rese…
Підготував Шуляк О.