Проект PRAISE-U
Проект PRAISE-U спрямований на зниження захворюваності та смертності від раку передміхурової залози в країнах-членах ЄС за допомогою розумного раннього виявлення. У партнерстві з консорціумом PRAISE-U працює над заохоченням раннього виявлення та діагностики раку передміхурової залози за допомогою індивідуальних скринінгових програм, заснованих на оцінці ризику. Мета полягає в тому, щоб узгодити протоколи та рекомендації в державах-членах і забезпечити збір і розповсюдження відповідних даних для зниження рівня захворюваності та смертності від раку простати в Європі.
Методологія
Кінцевою метою консорціуму PRAISE-U є зниження захворюваності та смертності від раку простати в європейських країнах. EAU та його партнери були політично активними, виступаючи за раннє виявлення та діагностику раку передміхурової залози в Європі за допомогою програм скринінгу населення, які адаптовані до кожного пацієнта та використовують підхід, що ґрунтується на оцінці ризику. Ці зусилля доповнюються партнерством в iPAAC. ЄС уже надав рекомендації щодо скринінгу раку молочної залози, шийки матки та колоректального раку, як показано в зусиллях консорціуму в рамках таких проектів, як CanScreen 5 та EU-TOPIA.
Консорціум PRAISE-U має на меті опиратися на знання цих інших ознак раку, включно з використанням таких інструментів, як систематична методологія забезпечення якості, складена Об’єднаним дослідницьким центром (JRC), і поширити це на рак простати. Крім того, консорціум отримає користь від мудрості, отриманої від поточних загальноєвропейських проектів, таких як PIONEER, OPTIMA та EU-Topia, а також досвіду EMC та ERSPC.
Наша мета полягає в тому, щоб узгодити протокол і рекомендації між державами-членами Європейського Союзу, забезпечити швидшу передачу знань і заповнити прогалини в знаннях. Робочі пакети та результати Проект PRAISE-U розбитий на шість робочих пакетів (РП). Чотири основні робочі програми призначені для збору знань, розробки протоколів для скринінгових програм, пілотного тестування розроблених протоколів та оцінки результатів. Дві головні робочі програми забезпечують основу для всього проекту та включають координацію проекту та поширення результатів. Кожна робоча група спирається на роботу попередньої, і разом вони сприяють досягненню кінцевої мети – зниження захворюваності та смертності від раку простати.
Для досягнення цілей PRAISE-U було створено міждисциплінарний консорціум, що складається з провідних європейських клініцистів і дослідників раку простати. До консорціуму входять експерти з раку передміхурової залози та прийняття рішень, а також мережа лікарень, медичних товариств, адвокатів пацієнтів та національних органів влади.
Успіх PRAISE-U залежить від чіткого та прозорого спілкування між учасниками. Таким чином, усі публікації, пов’язані з проектом, можна переглядати та ділитися ними, щоб сприяти повному розумінню проекту та обміну важливими даними між зацікавленими сторонами.
Шуляк О.В.