З питань консультацій звертатися за телефоном: (098) 222 48 48
(понеділок – п’ятниця) з 9.00 до 17.00
Григоренко В’ячеслав Миколайович
Доктор медичних наук, лікар вищої категорії Завідуючий відділом |
Данилець Ростислав Олегович
Доктор медичних наук, лікар вищої категорії Старший науковий співробітник |
|
Ромащенко Оксана Василівна
Доктор медичних наук, професор, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог |
|
Мельников Сергій Миколайович
Доктор медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог |
|
Рябцева Світлана Олександрівна
Лаборант |
Відділ відновної урології і новітніх технологій є науково-методичним, консультаційним та організаційним підрозділом ДУ “Інститут урології НАМН України”. Клінічна база представлена 40 ліжками. У відділі накопичений великий науково-практичний досвід лікування новоутворень органів сечовидільної та чоловічої статевої систем згідно з світовими стандартами.
Клініка оснащена новітнім медичним устаткуванням для діагностики і лікування урологічних захворювань.
Головними напрямками діяльності наукового відділу відновної урології і новітніх технологій є:
надання спеціалізованої кваліфікованої допомоги хворим зі злоякісними новоутвореннями, вадами розвитку статевих та сечовидільних органів, розробка та впровадження нових і вдосконалення традиційних раціональних методів клінічної діагностики та лікування, профілактика урологічних ускладнень у онкологічних хворих.
У клініці широко використовується місцева і системна хіміотерапія, імунотерапія, проводяться клінічні дослідження нових хіміопрепаратів за стандартами GCP. З метою реабілітації онкоурологічних пацієнтів після радикальних операцій (простатектомія, цистектомія) надається допомога по відновленню функціональних результатів та стомованим хворим.
Із оперативних методів лікування в інституті широко застосовується:
Нирка:
1. Відкрита та лапароскопічна адреналектомія
2. Відкрита і лапароскопічна резекція нирки, радикальна нефректомія поперековим і лапаротомним доступами, лапароскопічні – нефректомія, нефропексія, висічення кіст
3. Трансуретеральне видалення пухлин, нефруретеректомія з ендоскопічною резекцією вічка сечоводу
4. Реконструктивно-пластичні операції на нирках і сечоводах
Сечовий міхур:
1. При поверхневому розповсюдженні – трансуретральна резекція, лазерна вапоризація пухлин із застосуванням внутрішньоміхурової хіміо- і імунотерапії
2. При інвазивній формі – радикальна цистектомія з різними варіантами відведення сечі (ортотопічна пластика сечового міхура в різних модифікаціях, гетеротопічна пластика – формування катетеризаційної стоми або ілеум кондуїту – операції Брикера, Кока
3. Резекція сечового міхура (із/без уретероцистонеоанастомозом)
Передміхурова залоза:
1. Радикальна простатектомія надлобиковим та промежинним доступами, лапароскопічна (екстраперітонеоскопічна) простатектомія
2. Позалонна простатектомія (операція Міліна)
3. Трансуретральна резекція передміхурової залози
4. Тазова лімфодисекція
Яєчко:
1. Орхофунікулектомія
2. Заочеревинна лімфаденектомія)
Також виконуються різноманітні оперативні втручання на статевому члені та уретрі (внутрішня уретротомія з приводу стриктур).
Оперативні втручання проводяться в умовах рентген-операційної, лапароскопічної та ендоскопічної операційних в клінічному корпусі інституту. Усі операції виконуються з використанням сучасного ригідного і гнучкого ендоскопічного устаткування фірм Karl Storz, Olympus, Wolf і інших провідних фірм-виробників.
Широко використовуються новітні досягнення – методи монополярної і біполярної електрохірургії в лікуванні захворювань нирки, передміхурової залози, сечового міхура. Використання сучасного устаткування для фотодинамічної діагностики раку сечового міхура дозволяє поліпшити діагностику раку сечового міхура і провести радикальне видалення пухлини під фотодинамічним контролем. Співробітниками відділу розроблені і впроваджені в клінічну практику методики виконання модифікованої простатектомії, резекції нирки з пухлиною без або з обмеженою ішемією.
В клініці та стаціонарі одного дня проводяться курси внутрішньоміхурової хіміотерапії раку сечового міхура, системної поліхіміотерапії раку нирки (в т.ч. таргетна терапія), сечового міхура, яєчка, статевого члена, гормональна терапія раку передміхурової залози.
Госпіталізація та лікування: безкоштовне.
Пріоритетні напрямки досліджень діяльності відділу відновної урології та новітніх технологій до 2021р.
1. Розробка технології ранньої діагностики раку передміхурової залози та створення калькулятора ризику патології.
2. Вивчення епідеміологічних особливостей поширенності раку передміхурової залози в Україні.
3. Вивчення ефективності та безпеки нових лікарських засобів у хворих з інвазивним раком сечового міхура після цистектомії.
4. Комплексне вивчення механізму розвитку раку передміхурової залози на підставі клінічних, гормональних, фізіко-хімічних та фармако-терапевтичних досліджень.
5. Обгрунтування проведення органозберігаючої операції з приводу з пухлини нирки без або з обмеженою ішемією паренхіми.