Державна установа «Інститут гастроентерології Національної академії медичних наук України» розробила методичні рекомендації «Діагностичне значення IgG4 при запальних захворюваннях кишечника». Автори розробки:
– член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Степанов Ю.М.;
– кандидат медичних наук Стойкевич М.В.;
– доктор філософії Тарасова Т.С
– доктор медичних наук Гайдар Ю.А.
– кандидат біологічних наук Татарчук О.М.
Мета даних методичних рекомендацій полягає в тому, щоб донести до спеціалістів інформацію про доцільність використання сироваткового IgG4 як додаткового малоінвазійного маркера для диференційної діагностики між ВК і ХК, прогнозування перебігу та оптимізації тактики лікування в пацієнтів із ВК.
Методичні рекомендації є результатом науково-дослідної роботи «Вивчити значення факторів гуморального імунітету та розробити комплекс критеріїв прогнозування перебігу хронічних запальних захворювань кишечника» (номер державної реєстрації 0119U102695), що виконувалась у відділі захворювань кишечника ДУ «Інститут гастроентерології НАМНУ» за 2019-2022 рр.
В роботі наведені дані про роль IgG4 в діагностиці запальних захворювань кишечнику (ЗЗК). Наведені власні дані досліджень, які підтвердили доцільність використання сироваткового IgG4 як додаткового малоінвазійного маркера для диференційної діагностики між двома формами ЗЗК – виразковим колітом (ВК) і хворобою Крона. Описаний алгоритм прогнозування перебігу ВК, що ґрунтується на застосуванні комбінації рівня IgG4 та співвідношення IgG4/IgG, для прогнозу ймовірності рецидиву ВК на протязі року. Аргументована інформативність використання сироваткового IgG4 як маркера оптимізації тактики лікування в пацієнтів із ВК. Метод запропонований для масового використання в медичних закладах.
Докладніше за посиланням: