Кишкова мікробіота у чоловіків з раком простати. EAU 2022

2 Липня 7:40

Кишкові мікроби відрізняються у чоловіків з раком простати

Дослідники виявили значну різницю в кишковій мікробіоті чоловіків з раком передміхурової залози порівняно з тими, хто має доброякісну біопсію. Дослідження представлено на щорічному конгресі Європейської асоціації урологів (EAU22) в Амстердамі. Хоча це відкриття є асоціацією, воно може частково пояснити взаємозв’язок між ефектами способу життя та географічними відмінностями при раку простати.

Кишкова мікробіота – це сукупність мікробів у шлунково-кишковому тракті, які впливають на процеси та механізми в організмі. Стан кишкової мікробіоти пов’язують із багатьма станами, навіть в органах, які знаходяться далеко від кишки, але їх роль у розвитку раку простати не з’ясована.

Професор Пітер Бострьом і його колеги з Університету Турку (Франція) використовували зразки, зібрані у пацієнтів під час проспективного багатоцентрового клінічного дослідження 

 Професор Бострьом каже: «Існують значні відмінності в показниках раку передміхурової залози в усьому світі, що може бути наслідком генетичних факторів або відмінностей у політиці охорони здоров’я, а також відмінностей у способі життя та дієті. Різниця в кишковій мікробіоті між чоловіками з раком передміхурової залози та без нього може лежати в основі деяких із цих варіацій.

Детальна інформація:

https://uroweb.org

https://virtual.uroweb.org/resource-centre/EAU22?

Шуляк О.