Яким чином важкі метали пов’язані з наслідками екстракорпорального запліднення?

9 Серпня 8:34

Яким чином важкі метали пов’язані з наслідками екстракорпорального запліднення?

Вчені з Китаю показали вплив різних важких металів на результати екстракорпорального запліднення.

Хоча загальний внесок впливу навколишнього середовища на розвиток безпліддя невідомий, доступні літературні дані припускають, що вплив різних чинників навколишнього середовища, як внутрішньоутробно, так і неонатально, може різко вплинути на фертильність дорослих. Дослідження різних популяцій диких тварин, які зазнали впливу забруднювачів, показують, що множинні механізми сприяють змінам в розвитку гонад, дозріванні статевих клітин, запліднення і вагітності, зокрема, ендокринних процесів, які підтримують ці події. Вплив важких металів було визначено як фактор, що впливає на фертильність людини. Вони можуть викликати гормональні порушення, запобігаючи овуляцію і вагітність, а також порушувати вироблення сперми.

Щоб оцінити вплив важких хімічних елементів на результати екстракорпорального запліднення, вчені провели дослідження серед 195 пар, які перенесли екстракорпоральне запліднення. У зразках сироватки, а також фолікулярної рідини жінок і сперми чоловіків були виміряні наступні елементи: V, Cr, Mn, Ni, Cu, Zn, As, Mo, Cd, Ba, Hg, Tl, Pb. Статистичні результати показали, що Cr мав значну негативну кореляцію із загальною концентрацією сперматозоїдів (TSC) і загальною кількістю рухливих сперматозоїдів (TMC). У той же час Ba значимо корелював з цими параметрами. Cr, Ba і Pb в фолікулярної рідини мали значну позитивну кореляцію з кількістю ооцитів на їх зрілої метафазної стадії (MII).

Рівень Tl в фолікулярної рідини був значно пов’язаний з високою ймовірністю утворення бластоцист і високоякісних бластоцист. Рівні Hg і Ва в сироватці значимо корелювали з високоякісними бластоцисти. Рівні Ni, Cu, Mo в насіннєвий плазмі чоловіків достовірно корелювали з утворенням бластоцист і високоякісних бластоцист. Крім того, рівень Ва достовірно корелював з високою ймовірністю утворення бластоцист. Отримані результати показують, що Cr, Ba і Pb можуть впливати на ооцити TSC, TMC і MII. Більш того, Ba, Cr, As, Hg і Tl в сироватці і Mo в насіннєвий плазмі були пов’язані з результатами запліднення, хорошими ембріонами, освітою бластоцист, високоякісними ембріонами, а також рівнем вагітності і живонароджених. Tl в фолікулярної рідини може бути пов’язаний з якістю ембріонального розвитку, а Ba був важливим фактором ризику, тісно пов’язаний з наслідками екстракорпорального запліднення як у чоловіків, так і у жінок.

Завдяки цим дослідженням і статистичному аналізу клінічних зразків показано, що, хоча не всі елементи будуть впливати на результат екстракорпорального запліднення, обрані ключові хімічні елементи повинні привернути увагу для поліпшення проведення діагностики і профілактики клінічного безпліддя.

Джерело: Zhou L. et al. Metal elements associate with in vitro fertilization (IVF) outcomes in 195 couples // J. Trace Elem. Med. Biol. J Trace Elem Med Biol, 2021. Vol. 68. P. 126 810.