Напрямок наукової діяльності – визначення морфологічних і молекулярно-генетичних змін в органах сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур та передміхурова залоза), які виникають під впливом малих доз іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Практична спрямованість – гістологічна та імуногістохімічна діагностика запальних захворювань, передракових станів та пухлин органів сечовидільної системи. Також лабораторія проводить консультативну роботу.
Методи дослідження – гістологічні, гістохімічні та імуногістохімічні.
На підставі результатів проведених наукових досліджень показано значне підвищення проліферативної активності епітелію нирки, сечового міхура і передміхурової залози, наявність специфічних морфологічних змін в цих органах – променевого патоморфозу та появу мутаційних змін у важливих регуляторних генах, що пояснює значне підвищення частоти виникнення передракових змін та раку у осіб, що піддаються хронічному впливу малих доз іонізуючого опромінення. На підставі цих результатів було запропоновано виділити серед пацієнтів, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях України, групу ризику щодо розвитку раку нирки, сечового міхура і передміхурової залози.
Результати наукової діяльності лабораторії опубліковані в 346 роботах і 14 монографіях, 5 з них з участю іноземних авторів.
Якименко Л.І.
Лаборант І категорії Фельдшер |
|
Ніщименко Н.К.
Медична сестра |
Лисайчук О.Л.
Інженер І категорії |