Рада ЄС – РПЗ

18 Травня 10:45

Рада ЄС дала зелене світло для загальноєвропейського керівництва та співпраці щодо раннього виявлення раку простати

Після кількох тижнів очікування, коли уряди країн-членів ЄС інтенсивно обговорювали та обговорювали пропозицію Європейської Комісії щодо «Нового підходу ЄС до виявлення раку», міністри охорони здоров’я з усіх 27 держав-членів ЄС 9 грудня 2022 року погодили фінальна версія. Деякі з нових видів раку, які мають бути розглянуті, а саме рак легенів, простати та рак шлунка, були одними з найбільш суперечливих частин переговорів. Проте ми раді повідомити, що рак передміхурової залози залишається в списку онкологічних захворювань, які виграють від загальноєвропейських рекомендацій та роботи з забезпечення якості щодо раннього виявлення.

Це важлива віха для європейської урології. Завдяки наполегливості Офісу з питань політики Європейської комісії Європейська Комісія допоможе державам-членам ЄС змінити ситуацію з «занадто пізнім» діагнозом і зростанням рівня смертності. Це також дозволить обмежити витрати та шкоду опортуністичних скринінгів (інакше відомих як дикий скринінг, протилежний організованому скринінгу).

Слід віддати належне чеському головуванню в ЄС, яке підтримало уряди ЄС у досягненні компромісу. Ухвалене рішення дозволить розширити обмін знаннями щодо раннього виявлення раку передміхурової залози між державами-членами ЄС, а також вказівки для всього ЄС щодо найсучаснішого наукового консенсусу щодо найкращого алгоритму раннього виявлення з урахуванням ризику. Це загальноєвропейське керівництво буде координуватися Спільним дослідницьким центром Європейської комісії (JRC), який розпочне процес офіційного залучення підтримки від наукової спільноти, і EAU буде готовий підтримати це. Подібні схеми вже існують для раку молочної залози, колоректального раку та раку шийки матки, і ми сподіваємося, що сьогоднішнє рішення наблизить нас до Європейської ініціативи щодо раку простати (вона вже існує для раку молочної залози та колоректального раку).

EAU продовжуватиме співпрацювати з дослідниками та науковцями, національними урологічними товариствами, організаціями пацієнтів з раком передміхурової залози (наприклад, Europa Uomo) та національними агенціями охорони здоров’я та скринінгу, щоб переконатися, що організовані пілотні програми скринінгу на рак передміхурової залози принесуть користь чоловікам та їхнім сім’ям.

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_7548

https://uroweb.org/news/eu-council-gives-green-light-for-eu-wide-guidance-and-collaboration-on-early-detection-of-prostate-cancer