Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом, покликаний підвищити обізнаність громадськості про згубні наслідки туберкульозу для здоров'я, суспільства і економіки і активізувати зусилля по боротьбі з глобальною туберкульозної епідемією.

В цей день, в 1882 році доктор Роберт Кох оголосив про те, що йому вдалося відкрити бактерію, що викликає туберкульоз, завдяки чому стала можлива розробка методів діагностики і лікування цього захворювання. Туберкульоз, як і раніше є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі.

Ось основні факти про туберкульоз:

Кожен день від цієї хвороби помирає майже 4 500 осіб, а майже 30 000 чоловік захворюють нею.

З 2000 року завдяки глобальним зусиллям по боротьбі з туберкульозом було врятовано 54 мільйони життів, а показник смертності від туберкульозу скоротився на 42%. Щорічно з 10 мільйонів нових пацієнтів з туберкульозом від 15 до 40% хворіють позалегеневий формою, значна частина яких страждає урогенітальним туберкульозом. Його часто пропускають чи пізно діагностують через недостатню обізнаність лікарів, прихованого початку, хронічних неспецифічних симптомів, а також загадкових і розрізнених клінічних проявів, що призводять до прогресування захворювання.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2021 року відбувається під гаслом «Годинник цокає», передає відчуття того, що в світі не вистачає часу для виконання зобов'язань щодо викорінення туберкульозу, взятих на себе світовими лідерами.

Це особливо важливо в контексті пандемії COVID-19, яка поставила під загрозу прогрес в області боротьби з туберкульозом, а також для забезпечення рівного доступу до профілактики та лікування відповідно з прагненням ВООЗ до досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я.

Слідкуйте за новинами та будьте в темі!
 

Источник: Uroweb.ru