В одному з досліджень у пацієнтів з хворобою Пейроні було виявлено значне збільшення рівня IgG4. Це означає, що IgG4 може грати роль в патогенезі захворювання. Хоча точна етіологія БП залишається невідомою, вважається, що трансформує фактор росту бета 1 грає роль в індукції вироблення колагену, тим самим приводячи до домінантною експресії колагену типу III, який часто виявляється при запальної патології білкової оболонки.

Підвищені концентрації IgG4 в сироватці і лімфоплазмоцітарной інфільтрат з IgG4-позитивними плазматичними клітинами є відмінними ознаками захворювань, пов'язаних з IgG4 (IgG4-RD). Ці захворювання проявляються щільними лімфоплазмоцітарной інфільтратами в ураженій тканині, зазвичай сопровождающііміся деяким ступенем фіброзу і часто облітеруючий флебитом, і підвищеною кількістю еозинофілів. Вважається, що експресія IgG4 індукується різними видами патогенів, тим самим пригнічуючи вроджений імунітет і в кінцевому підсумку призводить до стійкого запалення. Більш того, коли запалення стає хронічним, це може привести до фіброзу.

Щоб вивчити взаємозв'язок між БП і IgG4, вчені провели дослідження, що включає 3 групи пацієнтів: 1) пацієнти з БП (n = 61); 2) контрольна група (n = 48); 3) група пацієнтів з доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) (n = 30). Вимірювання IgG4 виконували з використанням імуноферментного аналізу. У групі БП оцінювалися розмір бляшки, викривлення статевого члена і наявність супутньої еректильної дисфункції. Еректильна функція оцінювалася на підставі шкали МІЕФ. Результати показали істотну різницю між групами БП і контрольною групою, а також між групами БП і ДГПЗ щодо рівнів IgG4, в той час як між групами ДГПЗ і контрольною групою не було виявлено значних відмінностей. Рівні IgG4 були значно вище в групі БП в порівнянні з іншими. Середній розмір бляшки становив 2,0 ± 1,01 см, і була виявлена ​​значна взаємозв'язок між розміром бляшки і концентрацією IgG4. Середнє викривлення статевого члена становило 35,6 ± 25,1 градусів, і була виявлена ​​значна взаємозв'язок між викривленням статевого члена більше 60 градусів і концентрацією IgG4. Середній бал по МІЕФ склав 19 (діапазон склав 7-25). Більш того, не було виявлено значущого зв'язку між еректильною дисфункцією і концентрацією IgG4. Біль в статевому члені була присутня у 24 (39,3%) пацієнтів з БП.

Таким чином IgG4 може грати роль в патогенезі БП, і це знання може бути особливо корисним для розробки нових стратегій лікування пацієнтів з БП.

Джерело: M. Solakhan and B. Kisacik, "Is Peyronie's an IgG4-related disease ?," Eur. J. Rheumatol., Vol. 8, no. 1, pp. 27-30, Jan. 2021, doi: 10.5152 / eurjrheum.2020.20101