Черезшкірна нефролітотомія

Черезшкірна нефролфтотомія (черезшкірна нефролітотрипсія, контактне дроблення, перкутанна нефролітотрипсія, ЧШНЛ, PCNL)- малоінвазивний, ендоскопічний метод оперативного втручання для ліквідації конкрементів (каменів) нирок розмірами більше 1,5 см.
Суть методу полягає у виконанні «проколу» в поперековій ділянці (зі сторони спини) через який в порожнисту системи нирки вводиться спеціальний оптичний інструмент – «нефоскоп». Інструмент забезпечує можливість огляду нирки і каменя з середини, а також має робочий канал через який камені дроблять і ліквідують фрагменти фрагментованого каменя. Розбивають конкременти контактно, з допомогою відповідних пневматичного, ультразвукового або лазерного літотриптора. Фрагменти ліквідовуються міні-щипцями через робочий канал. Після проведеної операції у поперековій ділянці залишається малопомітний рубець довжиною біля 1 см.
Даний метод вважається «золотим стандартом» малоінвазивного оперативного лікування сечокам’яної хвороби в усьому світі.

Черезшкірна нефротомія

Дана операція збезпечує значно менший ступінь операційної травми та вираженості больового синдрому у порівнянні з класичними «відкритими» операціями.Значно вища ефективність у порівнянні з іншими методами.